Dolar se pohyboval v omezeném rozmezí. Byl částečně ovlivněn nočním poklesem po zveřejnění údajů od ISM, které naznačily mírné zpomalení růstu amerického sektoru služeb v únoru.
Celkově měna od začátku roku posílila o 2,4 %, díky silnějším než očekávaným ekonomickým výsledkům z USA, avšak v nedávné době si vzala pauzu, když investoři očekávali další směřování politiky Fedu.
Připravovaná zpráva o zaměstnanosti v USA za únor, která bude zveřejněna tento pátek, představuje moment, který by mohl trhy zatřást. Jakékoliv překvapivé výsledky směrem nahoru by mohly podpořit letošní růst dolaru.
Investoři se také soustředí na první den vystoupení Jeromea Powella před Kongresem, kde má hovořit o situaci americké ekonomiky. Očekává se, že Powell podtrhne postoj Fedu k opatrnému čekání na další data před případným rozhodnutím o snížení úrokových sazeb.
„Zopakování tohoto sdělení pravděpodobně nezmění současné tržní ceny pro červnový začátek cyklu snižování sazeb FOMC, a proto by mělo mít na USD omezený dopad,“ uvedla Carol Kong, měnová analytička Commonwealth Bank of Australia.
Nástroj CME FedWatch naznačuje, že trhy vidí šanci na snížení úrokových sazeb v červnu asi na 60 %.
Index amerického dolaru proti koši šesti hlavních měn mírně poklesl na hodnotu 103,65.
Očekává se, že Evropská centrální banka (ECB) na svém čtvrtečním zasedání ponechá úrokové sazby beze změny na historickém maximu 4 %. Pozornost se však soustředí na potenciální signály o budoucím směřování sazeb a na nové ekonomické prognózy banky.
Euro si udrželo svoji hodnotu na 1,0872 USD vůči dolaru.
Japonský jen se obchodoval stabilně okolo 149,92 USD, po tom, co dolar odevzdal své nedávné zisky proti jenu a spadl z maxima 150,85 z minulého týdne.
Zdroj: CNBC