Ceny Brent ropy poklesly o 28 centů, tedy o 0,3%, na 82,90 dolarů za barel, zatímco ceny americké ropy West Texas Intermediate klesly o 24 centů, tedy také o 0,3%, na 77,68 dolarů za barel.
Ve čtvrtek zveřejněná data ukázala, že čínská výrobní aktivita klesla v listopadu již druhý měsíc v řadě a to rychleji, než se očekávalo. To naznačuje potřebu dalších vládních opatření k podpoře hospodářského růstu v Číně, která je největším dovozcem ropy na světě.
Index nákupních manažerů v listopadu klesl na 49,4 bodu z 49,5 bodu v říjnu, což je pod hranicí 50 bodů, oddělující kontrakci od expanze. Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali hodnotu 49,7.
Ve středu americký Energetický informační úřad oznámil neočekávaný růst zásob ropy a destilovaných paliv v USA za minulý týden, což signalizuje slabý zájem spotřebitelů. Bylo také hlášeno, že zásoby benzinu stouply více než se předpokládalo.
Na ropných trzích byla předchozí seance pozitivně ovlivněna očekáváním příznivého rozhodnutí od skupiny OPEC+, která zahrnuje země vyvážející ropu a jejich spojence, včetně Ruska.
Skupina OPEC+ plánuje ve čtvrtek politické jednání. Předběžné diskuse před zasedáním se točí kolem možnosti dalšího snížení produkce, i když konkrétní detaily zatím nebyly stanoveny, podle zdrojů blízkých skupině, které informovaly agenturu Reuters.
Další zpravodajské zdroje ve středu uvedly, že možné snížení produkce by mohlo dosáhnout až 1 milionu barelů denně.
Zdroj: CNBC