Mike Henry sice uznává, že sektor nemovitostí v zemi je „slabým místem“ pro poptávku po oceli, ale je optimistický ohledně souboru opatření, která čínská vláda nedávno oznámila.
„Vláda nedávno přijala opatření, která mají podpořit sektor nemovitostí… Očekáváme, že v příštím roce bychom mohli být svědky obratu v sektoru nemovitostí,“ uvedl Henry.
V posledních měsících Čína zavedla řadu opatření, jejichž cílem je stabilizovat realitní sektor v zemi, který kdysi údajně tvořil asi 25 až 30% HDP země. Peking například zrušil celostátní minimální úrokovou sazbu hypoték a snížil minimální podíl zálohové platby pro prvonabyvatele na 15% oproti dřívějším 20%.
V květnu centrální banka také oznámila, že vyčlení 300 miliard jüanů (42,25 miliardy USD) pro finanční instituce, aby půjčily místním státním podnikům na nákup neprodaných bytů, které již byly dokončeny.
V sobotu čínský ministr pro bydlení Ni Hong uvedl, že v čínském realitním sektoru stále existuje „velký potenciál a prostor“ pro expanzi, protože země se nadále urbanizuje a poptávka po kvalitním bydlení stále roste.
Společnost BHP v úterý oznámila 2% nárůst svého ročního základního zisku, který přičítá „solidním provozním výsledkům a vyšším cenám klíčových komodit“.
Henry však poznamenal, že stále existuje „určitá volatilita“, pokud jde o čínskou poptávku po oceli, která je pod tlakem sektoru nemovitostí.
Generální ředitel však uvedl, že v Číně stále existují další odvětví, která se podílejí na poptávce po oceli a která poměrně zdravě rostou, jako je infrastruktura, lodní doprava a automobilový průmysl.
Australské akcie společnosti BHP byly během úterního obchodování o 1,97% výše.
Zdroj: CNBC, zdroj úvodní fotografie: Bloomberg