Nespotové forwardy předpovídají, že rupie začne obchodování na úrovni okolo 83,35-83,36 za dolar, ve srovnání s předchozí hodnotou 83,3250 za dolar.
Cena ropy Brent ve středu poklesla o téměř 4 %, čímž se dostala pod 75 dolarů za barel, což je její nejnižší úroveň od konce června. Pokles poptávky přispěl k téměř 10 % snížení ceny ropy Brent v průběhu tohoto měsíce.
Mezitím indické akciové trhy v prosinci zaznamenaly příliv více než 3 miliard dolarů, podle dat Národního depozitáře cenných papírů.
„Zdá se, že včerejší malá úleva (pro rupii) nebude mít dlouhého trvání. A to navzdory dalšímu kolu výprodejů na ropě a takovým tokům, které vidíme,“ uvedl forexový obchodník v jedné z bank.
„Pokud stále hovoříme o supportech a rezistencích (na USD/INR), pak ty leží na 83,20 a 83,40.“
Přes noc došlo ke stažení amerických akcií a futures na index S&P 500 zaznamenaly v Asii pokles. Vedoucími faktory klesajícího trendu v asijských akciových trzích byly Japonsko a Hongkong, zatímco korejský won a indonéská rupie vedly pokles mezi asijskými měnami.
Dolarový index pokračoval ve středu ve svém třetím dnu růstu, a to navzdory slabým ekonomickým datům z USA, která vedla k dalšímu poklesu výnosů z amerických dluhopisů.
Výnosy z desetiletých amerických státních dluhopisů poklesly na 4,10 % v reakci na to, že růst počtu zaměstnanců v americkém soukromém sektoru byl nižší, než se očekávalo.
Údaje naznačily „zpomalení náborové dynamiky v USA“, uvedla ANZ ve své poznámce.
„Pozornost se nyní soustředí na listopadovou zprávu o trhu práce, která vyjde koncem tohoto týdne.“
Podle ekonomů dotázaných agenturou Reuters se předpokládá, že páteční zveřejnění údajů o počtu pracovních míst mimo zemědělství v USA za listopad vykáže přírůstek 180 000 nových pracovních míst.
Vzhledem k nedávným slabým údajům o mzdách v soukromém sektoru a počtu volných pracovních míst je pravděpodobné, že trhy revidovaly svá očekávání směrem dolů, podle komentáře od ANZ.
Zdroj: Reuters, zdroj úvodní fotografie: Corporate Finance Institute