Hyundai

Regulační orgány zasáhly proti bezpečnosti automobilů v USA

Regulační orgány pro bezpečnost automobilů USA v pondělí uvedly, že otevřeli sondu do 16 samostatných výroben Hyundai (005380.ks) a Kia (000270.ks) pokrývající 6,4 milionu vozidel týkajících se úniku brzdových tekutin, které by mohly mít za následek požáry.

Přidružené korejské automobilky vydaly od roku 2016 řadu stažení pro problémy s brzkovým systémem Antilock (ABS) a hydraulické elektronické řídicí jednotky (HECU) vyráběné stejným dodavatelem .

Národní správa bezpečnosti silničního provozu (NHTSA) uvedla, že otevírá dotaz na audit, aby vyhodnotil včasnost rozhodování Hyundai a Kia “a dodržování požadavků na podávání zpráv a porozuměla různým popisům vady a opravných prostředků mezi těmito staženími.“

Hyundai uvedl, že „plně spolupracuje s NHTSA „ dává bezpečnost našich zákazníků a zaměstnanců jako nejvyšší prioritu ve všem, co děláme. “Kia řekla, že„ během svého přezkumu bude úzce pracovat z NHTSA “.

Korejští výrobci automobilů v září si vzpomněli na kombinované 3,37 milionu vozidel ve Spojených státech kvůli riziku požárů motoru a řekli majitelům, aby zaparkovali venku a mimo struktury, dokud nebudou opravy dokončeny.

Automobilka uvedla, že interní úniky brzdové kapaliny mohou způsobit zkrat , která by mohla vést k požáru.

Hyundai v září uvedl, že má zprávy o 21 požárech a 21 dalších tepelných incidentů od roku 2017, zatímco Kia má zprávy o nejméně 10 potvrzených požárech a incidentů.

Kia uvedla, že HECU ve vozidlech může zažít elektrickou krátkou část v důsledku úniku brzdové kapaliny. Hyundai uvedl, že modul ABS může interně unikat brzdovou kapalinu a způsobit elektrickou krátkou část.

Hyundai a Kia se dohodly na rekordních 210 milionů USD skrze občanskoprávní vyrovnání, co NHTSA uvedla, že si včas nevzpomněli na 1,6 milionu vozidel s problémy na motoru a nepřesně nahlásili některé informace.

Zdroj: Reuters

Chcete začít obchodovat a nevíte jak na to? Zanechte nám na sebe kontakt a my Vám rádi a nezávazně poradíme.

    Facebook
    Twitter
    LinkedIn