ÚOHS uvádí, že spojení se týká především výroby a velkoobchodního prodeje piva, lihovin a nealkoholických nápojů na území České republiky. Rozhodnutí o této akvizici zatím nebylo vydáno.
Pivovary CZ Group, pátý největší pivovarský subjekt v Česku, letos překročí produkci 800 000 hektolitrů piva, z čehož více než třetina směřuje na export. Společnost zaměstnává téměř 500 lidí ve svých pivovarech v Hanušovicích, Přerově a Litovli.
Skupinu Pivovary CZ Group vlastní Moravská pivovarská, přičemž Kofola kupuje akcie přes společnost Pivovary Triangl. Pivovary Triangl byly založeny v listopadu letošního roku a mají sídlo v Krnově. Kofola v ní vlastní 51%, investiční skupina RSJ 29% a společnost Úsovsko 20%.
Kofola uvedla, že akvizice umožní růst v segmentu s exportním potenciálem a že Pivovary CZ Group zůstanou jejím samostatně řízeným pilířem. Po dokončení akvizice bude pivovary řídit René Musila, jeden ze zakladatelů a provozní ředitel skupiny Kofola.
Kofola, sídlící v Ostravě, je jedním z hlavních výrobců nealkoholických nápojů ve střední Evropě s 11 výrobními závody na pěti trzích. Patří do ní také síť UGO, český výrobce Leros, slovinská Radenska a chorvatský Studenac. Kofola zaměstnává více než 2 000 lidí a jejím většinovým majitelem je společnost Aetos, patřící rodině Samarasů a dalším zakladatelům Kofoly, včetně Reného Musila a Tomáše Jendřejka.
Zdroj: ČTK