Celosvětový objem nákupů společnosti MasterCard vzrostl v místní měně o 10% na 759 miliard USD.
Objem nákupů ve Spojených státech se oproti předchozímu roku zvýšil o 9% na 268 miliard dolarů.
„Rok jsme zahájili silným čtvrtletím, a to navzdory smíšenému vývoji globální ekonomiky. Získali jsme několik nových smluv, včetně tří největších maloobchodních prodejců,“ uvedl výkonný ředitel společnosti MasterCard Ajay Banga.
Podle celosvětového průzkumu, který ukázal také rostoucí důvěru v zadlužených zemích eurozóny, nálada amerických spotřebitelů v prvním čtvrtletí prudce vzrostla, protože se zlepšil optimismus ohledně ekonomických vyhlídek.
Čistý zisk společnosti se v prvním čtvrtletí končícím 31. března zvýšil na 870 milionů USD, tj. 73 centů na akcii, ze 766 milionů USD, tj. 62 centů na akcii, o rok dříve.
Čisté tržby vzrostly přibližně o 14% na 2,18 miliardy dolarů.
Analytici podle Thomson Reuters I/B/E/S v průměru očekávali, že společnost vydělá 72 centů na akcii při tržbách 2,14 miliardy dolarů.
Větší konkurent Visa minulý týden uvedl, že americké sankce vůči Rusku poškozují jeho karetní transakce a že růst tržeb v tomto čtvrtletí dále zpomalí.
Společnost MasterCard se ve svém čtvrtečním prohlášení o žádném dopadu Ruska nezmínila.
Akcie společnosti MasterCard v předobchodní fázi vzrostly o 0,6% na 74 USD. V letošním roce se akcie propadly o 11,1% a zaostaly tak za širším indexem S&P 500, který vzrostl o 1,6%.
Společnost MasterCard se nedávno spojila s konkurenční společností Visa a vytvořila mezioborovou skupinu, jejímž cílem je zlepšit zabezpečení kreditních karet a chránit zákazníky před krádežemi a podvody, a to po rozsáhlých únicích dat v Targetu a dalších společnostech. Skupina bude tlačit na maloobchodníky a banky, aby přijali novější technologie.
Společnost také stáhla své obchody z některých ruských bank poté, co americká vláda zavedla sankce kvůli akcím ruského prezidenta Putina na Krymu a Ukrajině. V reakci na to ruská vláda oživuje plán na vybudování vlastního systému platebních karet.
Zdroj: CNBC, zdroj úvodní fotografie: Bloomberg